Pierwszy Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej

W dniach 1-3 marca odbył się we Wrocławiu Pierwszy Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej. Głównym animatorem, pomysłodawcą i gospodarzem tego świetnego spotkania użytkowników robotów chirurgicznych z całego świata był prof. Wojciech Witkiewicz. To z jego sprawą w Polsce pojawił się pierwszy da Vinci, są wykonywane operacje i obecnie we Wrocławiu istnieje możliwość przeprowadzania szkoleń w zakresie stosowania robotów do różnych zastosowań w chirurgii.

Powołane rok temu Polskie Towarzystwa Chirurgii Robotowej postawiło sobie ambitne cel edukacyjne i promocyjne tej nowoczesnej chirurgii. Polecam stronę internetową www.chirurgiarobotowa.pl i www.medtube.pl gdzie można znaleźć informacje nt kongresu i postępów technologii robotów stosowanych w chirurgii.

Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Robotów Medycznych było, na osobiste zaproszenie prof. Witkiewicza organizatorem sesji Twórcy Robotów. Sesja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników i wraz z prezentacją postępów robota Robin Heart stanowiło dowód, że możliwe jest zastąpienie w niedalekiej przyszłości amerykańskich robotów robotami polskiej produkcji.

Bardzo nas cieszy otwarta postawa świata medycyny, obecnych tam wielu sław chirurgii na ofertę wdrożenia polskiego robota chirurgicznego. Planujemy, ISMR i PTChR, kolejne wspólne akcje promocyjne i edukacyjne tej nowej, fascynującej technologii coraz bardziej dostępnej w szpitalach na świecie.

 

POLECAMY